دادمهر

اولین انتخاب، بهترین تجربه مشاوره حقوقی رایگان با وکلای پایه یک دادگستری
 • تهران - منطقه 6 - سیدجمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد) - بین خیابان دهم و دوازدهم - پ. 94 - ط. اول - واحد 1
 • ،

دادمهر در یک نگاهانجام کلیه امور حقوقی و ثبتی شرکت ها و اشخاص. ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری . ثبت در مناطق آزاد. ثبت شعبه خارجی. ثبت کلیه تغیییرات شرکت. رتبه بندی شرکتها .اخذ کارت بازرگانی. جواز تاسیس . کد اقتصادی و دفاتر پلمپ. ثبت، خرید و فروش برند و لوگو فارسی و انگلیسی. قبول کلیه دعاوی و داوری ها. استعلام ثبت یا عدم ثبت برند و لوگو. هلدینگ و تجاری سازی حقوقی شرکت ها. پیگیری کلیه پرونده های مالیاتی در سرتاسر تهران. در سریع ترین زمان و با کیفیتی بالا .

سوالات متداول

 • 1. چرا ثبت شرکت ؟
  به طور خلاصه میتوان جواب این سوال را در چندین جمله خلاصه نمود : 1.دور زدن مالیات 2.اعتبار شرکت برای انعقاد قرارداد و معامله در برابر اشخاص ثللث (بالاخص ازگانهای دولتی ) 3.اعتبار قراردادهای منعقد شده از سوی شرکت همانند اسناد رسمی 4.تایید هویت اشخاص موجود در شرکت از طرف اداره ثبت شرکتها 5.اخذ وام و تسهیلات بانکی برای شرکتها بسیار آسانتر نسبت اشخاص حقیقی می باشد 6. بسیاری از بانکها و موسسات مالی و اعتباری سهام شرکتها را به عنوان رهن می پذیرند.
 • 2. مدارک مورد نیاز و بازه زمانی ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر می باشد؟
  مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود :
  1)کپی کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا
  2)اخذ گواهی عدم سو پیشینه کیفری از مراکز پلیس + 10 ( معرفی نامه به مراکز مزبور توسط موسسه حقوقی دادمهر در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. )
  بازه زمانی ثبت شرکت با مسئولیت محدود
  1.اخذ تایید نام و اوراق شرکت ( تقاضانامه ، شرکتنامه ، اساسنامه و صورتجلسه هیئت موسس ) ظرف 24 تا 48 ساعت
  2.اخذ شماره ی ثبتی و شناسه ملی ظرف 12- 15 روز کاری
 • 3. مدارک مورد نیاز و بازه زمانی ثبت شرکت سهامی خاص چقدر می باشد؟
  مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در وهله ی اول : 1) کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا و بازرسین (حداقل 4نفر بدین شرح : شخص« الف » مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شخص « ب » رئیس هیئت مدیره شخص« ج » بازرس اصلی شخص« د » بازرس علی البدل ) می باشد که به صرف وجود موارد مذکور موسسه حقوقی دادمهر اقدام در جهت اخذ تایید نام شرکت مزبور می نماید. 2) اخذ گواهی عدم سو پیشینه از مراکز پلیس +10 که معرفی نامهی آن توسط موسسه حقوقی دادمهر در اختیار کلیه ی اعضا قرار می گیرد. 3) گواهی بانکی پرداخت 35% از سرمایه شرکت به بانک (بلوکه شدن پول به مدت 10 تا 12 روز که بعد از مدت مذکور پول قابل برداشت می باشد.) و فیش واریزی مبلغ مذکور در حساب هریک از شعب بانکها ( در هر بانکی می توان افتتاح حساب نمود و و محدودیت خاصی در این رابطه وجود ندارد.)

  ***پروسه زمانی تایید نام و اخذ شماره ثبتی*** :
  1) ظرف 24 تا 48 ساعت گرفتن تایید نام شرکت توسط موسسه حقوقی دادمهر اخذ می گردد.
  2) انجام فرایند اخذ آگهی ثبتی و روزنامه رسمی حدقل 6 تا 18 روز کاری
 • 4. مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند و علائم تجاری و مدت زمان ثبت آن کدام است ؟
  جهت ثبت برند و لوگو شخص متقاضی می بایست دارای مدارک ذیل باشد : 1) کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی 2) کپی جواز کسب یا جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری در صورتیکه برند فارسی باشد و کارت بازرگانی در صورتیکه برند لاتین باشد یا دارای ریشه لاتین باشد مثلا کلمه ی بوک (book) هرچند فارسی نوشته شده است اما دارای ریشه لاتین می باشد که به معنی کتاب می باشد.

  بازه زمانی ثبت یک برند با ارسال اظهارنامه آغاز می شود که از زمان ثبت اظهارنامه ظرف مدت 40 تا 50 روز کاری ابلاغیه ثبت قطعی برند یا اخطار رد برند به طول می انجامد .

  علت طول کشیدن این باطه طمانی را در چند مورد می توان خلاصه نمود : 1) اداره مالکیت معنوی تنها در تهران مستقر می باشد و در هیچ کجای ایران دارای شعبه نمی باشد لذا کلیه ی اظهارنامه متقایان از سراسر ایران به این اداره ارسال می گردد که این امر مزید بر علت شده است. 2) بعضی از گروه های برند نظیر مواد غذایی دارای ترافیک زیادی در نوبت دهی می باشند.
 • 5. مدارک مورد نیاز جهت تغییرات در شرکت و مدت زمان اعمال آن کدام است ؟
  مدارکی که برای تغییرات در شرکتها مناط اعتبار می باشد عبارتند از : 1 ) کپی کارت ملی و شناسنامه ی برابر با اصل شده ی کلیه اعضا و سهامداران 2 ) روزنامه رسمی تاسیس و در صورت وجود سابقه تغییرات در شرکت ، روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت 3 ) کپی اوراق شرکت

  مدت زمانی که طول میکشد تغییرات ثبت و آگهی شود 12 تا 14 روز کاری می باشد.با این وجود موسسه حقوقی دادمهر با سابقه ی فروان در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری قابلیت ثبت فوری تغییرات را نیز دارا می باشد.
 • 6. چه شرایطی برای اخذ کارت بازرگانی باید داشته باشیم؟
  جهت اخذ کارت بازرگانی متقاضی می بایست دارای شرایطی ذیل باشد ( در کارت بازرگانی شخصی ، شخص متقاضی و در کارت بازرگانی شرکتی ، مدیرعامل ) : 1) شرط سنی : حداقل سن جهت اخذ کارت بازرگانی 23 سال تمام شمسی می باشد. 2) شرط خدمت وظیفه : متقاضی مرد می بایست دارای کارت ئایان خدمت یا معافیت می بایست باشد. 3) شرط بانکی : متقاضی می بایست دارای حساب جاری در یکی از شعب بانکها داشته باشد و نمی بایست دارای چک برگشتی باشد یا در صورتی که چک برگشتی دارد می بایست رفع سو نماید. 4) شرط مالیاتی : متقاضی نمی بایست بدهکار مالیاتی باشد. 5) شرط ملکی : ملکی که توسط متقاضی معرفی می گردد یا دارای اجاره نامچه به نام متقاضی می باشد می بایست دارای موقعیت ادارای یا تجاری باشد. 6) شرط مدرک تحصیلی : متقاضی می بایست دارای حداقل مدرک دیپلم باشد و در صورتیکه متقاضی شرط مزبور را نداشته باشد راهکارهایی چند توسط وکلای موسسه حقوقی دادمهر به دوستان ارائه می گردد.
 • 7. ثبت شرکت یا موسسه حسابداری و مالی به چه نحو می باشد؟
  عطف به پیچیدگی فعالیتهای تجاری شرکتها و معاملات تجاری آنها از جمله نیازهای ضروری شرکت ها و افراد انجام امور حسابداری و تخصصی مالی می باشد ، لذا افرادی که مبادرت به ایجاد یک شرکت یا موسسه حسابداری یا حسابرسی می نمایند با بازار قابل توجه و مورد استقبالی روبرو هستند . علاوه بر داشتن یک گروه متخصص که آشنا به امور حسابداری باشند طراحی موضوع اینگونه شرکتها و موسسات نیز برای ایجاد قدرت عمل در حوزه فعالیت آنها بسیار حائز اهمیت می باشد .
  طراحی موضوع موسسات حسابرسی و حسابداری می بایست به نحوی باشد که کلیه های فعالیتهای حسابرسی و حسابداری و زیر مجموعه های آن را در بگیرد و محدودیتی برای شرکت یا موسسه حسابداری یا حسابرسی ایجاد ننماید. موضوعات موسسات حسابرسی اعم از موارد مجوزی و غیر مجوزی عبارتند از :
  1)خدمات مشاوره حسابداری
  2)طراحی،اجرا ،نصب، و مشاوره در راه اندازی سیستم های مالی
  3)ارائه خدمات مدیریت مالی و حسابداری
  4)ارائه خدمات حسابرسی ازجمله حسابرسی و بازرس قانونی شرکت ها، ارزیابی سهام و سهم الشرکه، و داوری مالی
  5)خدمات مالی و حسابداری مالی و مالیاتی و نظارت بر تصفیه
  برخی از موضوعات (فوق الذکر ) موجود در شرکت های حسابداری و مالی مارا به سمت جامعه حسابداران رسمی ایران برای اخذ مجوز سوق میدهد که می بایست قبل از ثبت موسسه یا شرکت ، مجوزهای مربوطه را از جامعه حسابداران اخذ نمود حال آنکه میتوان در مرحله اول موضوعاتی عمومی را که نیاز به اخذ مجوز ندارد را قید نمود و شرکت یا موسسه حسابداری را ثبت نمود و در وهله ی دوم و پس از اخذ مجوز از مراجع مربوطه ، موضوعات تخصصی مجوزی جامعه حسابداران را به موضوع شرکت الحاق نمود.
  اینکه کدام قالب حقوقی (موسسه یا شرکت ) را برای این نوع از فعالیت در نظر بگیرم بسته به کارکرد و عملکرد متقاضیان دارد.اگر صرفا به دنبال فعالیتهای خدماتی باشیم موسسه گزینه مناسبی می باشد حال آنکه اگر به دنبال فعالیتهای تجاری و خدماتی و واردات و صادرات به نحو توامان باشیم ثبت شرکت گزینه مناسبتری می باشد.( موسسه از نقطه نظر ثبتی هیچگونه تفوتیبا شرکت با مسئولیت محدود ندارد و صرفا نیاز به گواهی عدم سو ئیشینه کیفری اعضا جهت ثبت ندارد و تعداد اعضای مورد نیاز حداقل دو نفر می باشد.
  اگر بخواهیم در قالب شرکت به فعالیت بپردازیم برای شرکت طبق قانون تجارت 7 نوع قالب حقوقی مجزا اعم از شرکتهای تعاونی ، نسبی ، با مسئولیت محدود ، تضامنی ، مختلط سهامی و غیرسهامی و سهامی عام و خاص را می توان در نظر گرفت اما اصولابه دو صورت سهامی خاص و مسولیت محدود بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و عرف تجاری بازار این دو قالب را بیشتر می پذیرد که شرایط ثبت آنها به شرکت سهامی خاص و مسولیت محدود به نحو ذیل می باشد.
  الف)ثبت شرکت سهامی خاص
  کپی کارت ملی و شناسنامه اعضا (حداقل 4نفر نفر)
  گواهی عدم سو پیشینه کلیه اعضا و بازرسین
  مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص حسابرسی یا حسابداری:
  اخذ تایید نام شرکت وارائه اساسنامه واظهارنامه شرکت : 48 تا 72 ساعت
  اخذ آگهی تاسیس و ارائه شماره ثبتی و شناسه ملی از زمان تکمیل مدارک توسط موکل : ظرف 10 الی 15 روز کاری .
  ب)ثبت شرکت با مسئولیت محدود ( یا موسسه )
  کپی کارت ملی و شناسنامه اعضا ( حداقل دو نفر )
  گواهی عدم سو پیشینه کلیه اعضا (موسسات نیاز به اخذ گواهی عدم سو پیشینه کیفری ندارند.)
  مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص نفت و گاز و انرژی :
  اخذ تایید نام شرکت وارائه اساسنامه واظهارنامه شرکت : 48 تا 72 ساعت
  اخذ آگهی تاسیس و ارائه شماره ثبتی و شناسه ملی از زمان تکمیل مدارک توسط موکل : ظرف 12 الی 16 روز کاری .

  لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و طراحی خاص و دقیق موضوع، اساسنامه و سایر اوراق شرکت با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی دادمهر تماس به حاصل آورید.
  www.sabtedadmehr.com
ارزیابی