جدیدترین اخبار >>> سکه طرح جدید 520 هزار تومان شدمنتشر ‌شده ‌در ۱۳۹۰/۰۶/۰۲ ساعت ۱۲:۴۷     منبع خبر:
رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از افزایش قیمت انواع سکه‌ها در بازار طی روز جاری خبرداد و نرخ سکه طرح قدیم را 530 هزار تومان و طرح جدید را 520 هزار تومان اعلام کرد.
محمد کشتی آرای در گفت و گو با مهر از افزایش قیمت انواع سکه امروز( یک شنبه 30 مرداد) نسبت به روز گذشته در بازار داخلی خبرداد و گفت:« قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز یک شنبه 530 هزار تومان، طرح جدید 520 هزار تومان، نیم سکه 259 هزار تومان و ربع سکه 137 هزار تومان است.

ریس اتحادیه کشوری طلا و جواهر قیمت هر گرم طلای زرد 18 عیار را امروز 52 هزار و 900 تومان اعلام کرد و افزود:« امروز نرخ طلا در بازارهای جهانی به دلیلی تعطیلی روز یکشنبه نسبت به دیروز تغییری نکرده است.»

وی در پاسخ به این سئوال که دلیل افزایش قیمت سکه در بازار داخلی در روز جاری نسبت به دیروز چیست، زیرا قیمت طلا در بازارهای جهانی تغییری نکرده است؟ گفت: قیمت سکه در روز گذشته کمی پایین‌تر از نرخ جهانی طلا بود اما امروز نرخ سکه در بازار داخلی دقیقا مطابق با نرخ طلا در بازارهای جهانی است.

کشتی آرای با اشاره به این که دیروز سکه در بازار خریدار چندانی نداشت، افزود:« اما امروز متقاضیان و خریداران سکه در بازار افزایش یافته است و همین امر باعث شده است که اختلاف قیمت سکه در بازار داخلی با قیمت طلا در بازارهای جهانی پر شود.»

وی قیمت سکه‌ها در بازار داخلی را منطقی و بدون حباب عنوان کرد و در پاسخ به این سئوال که برخی از سکه فروشان از خرید سکه طی چند روز گذشته امتناع می‌کنند، گفت: این افراد از کاهش مجدد قیمت سکه نگران هستند به همین دلیل از خرید سکه امتناع می‌کنند، اما از لحاظ قانونی نمی‌توان این افراد را مجبور به خرید سکه کرد.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تاکید بر این که وضیت بازار سکه و طلای داخلی عادی است، افزود:« به دلیل قرار گرفتن در ایام سوگواری داد و ستد و خرید و فروش در بازار نسبت به مواقع عادی کم تر است.»

وی با پیش‌بینی این که افزایش قیمت سکه هم چنان ادامه داشته باشد، تصریح کرد:« با توجه به اوضاع اقتصادی دنیا و پیش‌بینی رکود اقتصادی، مسلما طلا هم چنان روند صعودی خواهد داشت، البته شاید در مقاطعی قیمت کاهش و یا روند افزایشی آن متوقف شود.

کشتی آرای افزود: «اما این امر دلیلی بر کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی نخواهد بود، در گذشته نیز چنین بوده است به طوری که قیمت طلا افزایش می‌یابد و تنها در مقاطع افزایش آن متوقف و یا با کاهش قیمت مواجه می‌شود، اما مجددا قیمت طلا افزایش می‌یابد، اما به هر حال روند منحنی قیمت طلا صعودی است.»

بانک مرکزی امروز یک شنبه قیمت هر قطعه سکه بانکی طرح جدید برای عرضه در شعب بانکی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده را 517 هزار و 920 تومان، نیم بهار را 258 هزار و 960 تومان و ربع سکه را 133 هزار و 640 تومان تعیین کرد.

این نرخ‌ها دیروز به ترتیب 494 هزار تومان، 247 هزار تومان و 130 هزار تومان بود، براین اساس قیمت انواع سکه بانکی امروز افزایش یافته است.

بانک مرکزی امروز قیمت هر دلار را امروز مانند روز گذشته 1058 تومان و هر یورو را 1523 تومان اعلام کرد. هم چنین قیمت دلار در بازار آزاد طی روز جاری 1186 تومان و یورو 1715 تومان است.