جدیدترین اخبار >>> انتقاد دادستان از برخورد دوگانه با کنسرت‌هامنتشر ‌شده ‌در ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ساعت ۰۹:۵۳     منبع خبر:

یک هفته پس از فروکش کردن ماجرای لغو کنسرت در قوچان و در شرایطی که به نظر می‌رسید اوضاع با بازگشت ناظری‌ها به این شهر خراسان رضوی به حالت عادی بازمی‌گردد، اظهار نظر دادستان کل کشور درباره برخوردهای دوگانه قوه قضاییه ماجرا را وارد مرحله‌ای تازه کرد.

به گزارش همشهری، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری اواخر هفته گذشته در پایان همایش دادستان‌های مراکز استان بر یکسان‌سازی رویه‌های برخورد با برخی مقوله‌های اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد و گفت: «دوگانه برخورد کردن با یک موضوع در مقوله‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله برگزاری کنسرت‌ها مناسب و زیبنده دستگاه قضایی نیست و دادستان‌های محترم پیشنهادهای خود را در این زمینه ارائه کنند.»

این جمله‌ها در حالی بر زبان دادستان کل کشور جاری شد که روابط عمومی دادستانی حدود ۱۰ روز پیش اطلاعیه‌ای صادر و در آن از اقدام دادستان قوچان در لغو برنامه استاد شهرام ناظری و فرزندش حافظ در یکی از تالارهای این شهر حمایت کرده بود. هرچند دلیل لغو کنسرت ناظری‌ها ایمن نبودن محل پیش‌بینی‌شده و لزوم انتخاب و معرفی سالنی اعلام شده بود که گنجایش تعداد حاضران در کنسرت را داشته و در عین حال امن و مناسب باشد.

کنسرت شاهنامه‌خوانی آواز پارسی، افسانه و مهر به خوانندگی شهرام و حافظ ناظری که قرار بود نخستین‌بار روز ۶ مرداد در سالن ورزشی کارگران قوچان برگزار شود، به دستور دادستان این شهر به دلیل ایمن نبودن سالن محل برگزاری لغو شد. گفته می‌شود برنامه‌ریزان کنسرت برای یک سالن ۸۰۰ نفری حدود ۲ هزار بلیت فروخته بودند و دادستان هم اعلام کرده بود نمی‌توان در این سالن ایمنی و جان تماشاگران را تضمین کرد.

درپی حاشیه‌های لغو کنسرت آواز پارسی، معاون هنری وزیر ارشاد وعده داد این برنامه در آینده نزدیک در قوچان برگزار خواهد شد. در عین حال، استاد موسیقی ایرانی و فرزندش اجرای اول برنامه خود را هفته گذشته در تالار بزرگ کشور در تهران روی صحنه بردند.استقبال بسیار خوب دوستداران موسیقی از ۴ شب اجرای کنسرت باعث شد این برنامه با تغییر محل برگزاری به کاخ نیاوران، برای شهریورماه تمدید شود.