جدیدترین اخبار >>> شناسنامه ها تا قبل از پایان برنامه پنجم رایانه‌ای می‌شودمنتشر ‌شده ‌در ۱۳۹۰/۰۶/۰۲ ساعت ۱۲:۴۷     منبع خبر:
معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال اظهار امیدواری کرد تا قبل از پایان برنامه پنجم، تمامی ادارات قادر به صدور شناسنامه رایانه‌ای شوند وتمامی شناسنامه‌های موجود در دست مردم تعویض شود.
به گزارش ایلنا محسن کرمی، با اشاره به این که به‌دلیل تکنولوژی به‌کار رفته در نوع طراحی، چاپ و صدور شناسنامه‌های قدیمی طبیعتاً امکان آسیب‌پذیری و جعل آن نیز وجود داشت که این موضوع باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به اسناد و مدارک
ثبت احوال می‌شد، گفت:« «به همین منظور تولید و صدور شناسنامه رایانه‌ای در دستور کار قرار گرفت.»

وی افزود: «از ویژگی‌های شناسنامه‌های جدید ارتقای ضریب ایمنی و امنیتی شناسنامه‌ها و درج مشخصات سجلی و هویتی افراد به‌صورت ماشینی است. هم چنین وجود لمینیت و الصاق هولوگرام در صفحه اول این نوع شناسنامه‌ها امکان هرگونه جعل و خدشه‌دار شدن مشخصات را غیرممکن کرده است.» معاون امور اسناد هویتی یادآور شد: «صدور شناسنامه‌های جدید زیر 15 سال از سال 1386 شروع شده و هم‌اکنون در تمامی مراکز صدور این نوع از شناسنامه‌ها صادر می‌شود. اما صدور شناسنامه بالای 15 سال از سال 89 شروع شده است.»