جدیدترین اخبار >>> بارش برای شمال ؛ ابر و باد برای تهرانمنتشر ‌شده ‌در ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ ساعت ۱۰:۱۴     منبع خبر:

استان‌های شمالی کشور شاهد بارش خواهند بود و هوای تهران ابری و گاهی همراه با باد پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، امروز برای استان‌های حاشیه دریای خزر به‌ویژه استان گیلان و ارتفاعات مازندران بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بارش در استان گیلان اوایل فردا (۲۱ شهریور) نیز ادامه می‌یابد سپس انتظار بارش باران در استان مازندران، گلستان و خراسان شمالی می‌رود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر سه‌شنبه بارش در استان مازندران کاهش می‌یابد و رگبار باران به استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی محدود می‌شود.

به گفته وظیفه، در روز چهارشنبه (۲۲ شهریور) در شرق و جنوب شرق کشور افزایش ابر و برخی نقاط وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.

وی تاکید کرد: طی سه روز آینده وزش باد شدید به ویژه در اوایل صبح همراه با گرد و خاک در منطقه زابل پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز سه‌شنبه (۲۱ شهریورماه)، قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. در روز چهارشنبه (۲۲ شهریورماه) آسمان تهران، صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۳ و ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.